Kişisel Bloglar

Google Chrome Tema Değiştirme

Google Chrome tarayıcınızın temasını değiştirin yada karanlık modu aktif edin. Tüm detaylar burada.

Kullandığınız Google Chrome programının temasından sıkıldınız mı?. Siyah renkler tonları ile içinizi mi daraltı, bu yazımda Google tema değiştirmeden bahsetmek istiyorum. Kullandığınız Google Chrome temasını nasıl değiştireceğinizi anlatmak ve genellikle bu konuda araştırma içinde olan insanlara da bir nebze yardımcı olmayı umuyorum.

Google Chrome tema değiştirme yönteminin her hangi bir güvenlik riski bulunmuyor. Çünkü hali hazırda bu internet tarayıcısının kendi mağazasında bir çok tema bulunuyor.

Google’ın Beyaz Temasını Siyah Yapma (Dark Mode)

Google Dark Mode
Google Dark Mode

Aslında beyaz renk çok fazla elektrik kullanıma yol açıyor, bunu mobil cihazlarınızda bile deneyebilirsiniz. Göreceksiniz ki, Dark Mod kullanmaya başladıktan sonra piliniz eskisine göre daha yavaş bitecektir. Bunu bilgisayarınızda kullanmaya başladığınızda bir nebze daha az elektrik kullanmış olacaksınız. Dark Mode ile hem de gözleriniz eskisi kadar yorulmayacaktır.

Şimdi Google Dark mode aktif etmeniz için tek yapmanız gereken Google Chrome’da ufak bir eklenti kurmak.

Adım 1

Google Web Mağazasına Giriş Yapın

Adım 2

Google Web Mağazası
Google Web Mağazası

Google Web Mağazasına giriş yaptıktan sonra sol üstte bulunan “Mağazada arama yap” bölümüne “Dark Mode” yazınız.

Adım 3

Dark mode aktif etme
Google Chrome Tema Değiştirme 3

Eklentinin sayfasına giriş yaparak, Chrome’a ekle butonunu tıklayarak tarayıcınıza kurmuş olursunuz. Sağ üst köşeye eklentinin ikonu gelecektir ve onu tıkladığınızda aktif edersiniz. Eğer Dark Mode çıkış yapmak isterseniz de aynı şekilde ikonu tıklayıp pasif hale getirirsiniz.

Eğer Google Chrome’da Dark Mode kaldırmak isterseniz sağ tarafta bulunan dark mode ikonunu sağ tıklayıp, Chrome’den kaldır tuşunu tıklayıp, kaldırabilirsiniz.

Google Chrome Tema Değiştirme Nasıl Yapılır?

Tıpkı dark mode aktif ettiğiniz gibi Google tema değiştirme işlemi de çok basit. Sadece yapmanız gereken az önceki gibi Google Web Mağazasına giriş yapmak.

Adım 1

Google Web Mağazasına giriş yapın

Adım 2

Google tema değiştirmek için giriş yaptığınızda sol tarafta bulunan temalar bölümüne gidiniz.

Google Tema Değiştirme
Google Chrome Tema Değiştirme 4

Adım 3

Mağazadan temalar bölümüne girdikten sonra karşınıza Google’a ait muhteşem temalar gelecek. Bu temalardan birini seçip, kullandığınız Google Chrome için kurabilirsiniz.


Temalar demişken, WordPress için en güzel temaları yayınladığım blog yazımı okumak ister misiniz?.

Sonuç;

Google için karanlık mod desteğini verebileceğiniz eklentiyi, yazının üstünde paylaştım. Böylelikle karanlık modu aktif ederek kullanabilirsiniz. Ayrıca Google Chrome’yi de göz ardı etmedim. Onun içinde nasıl tema yükleyebileceğinizden bahsettim. Tüm yapılan bu işlem kolay ve güvenlidir. Ama önemli bir not eklemek istiyorum. Google Chrome tarayıcısına kesinlikle 3.taraf eklenti yüklemeyiniz. Çünkü bu bir güvenlik ihlaline yol açabilir. Lütfen Google mağazası dışından tema, eklenti yüklememeye özen gösterin.

Mustafa IŞIK

Merhaba ben Mustafa IŞIK, sizin için profesyonel olarak içerik üretmeye gayret gösteriyorum. Bir hadisi şerif de "İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır" beni daima derinden etkilemiştir. Bu yüzden elimden geldikçe insanlara faydalı ve kaynaklı bilgiler üretmeye gayret ediyorum. Takipte kalmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu