SEO İpuçları

Pin to Pin Nedir?

Son zamanlarda adını sıkça duymaya başladığımız pin to pin nedir?. Hemen açıklayayım arkadaşlar, Pin to Pin sistemi, Pinterest sitesinde bulunan Pinleri tekrar Pinterest sitesi yükleme işlemine verilen bir isimdir.

Pintopin olarak da anılan bu sistem, buradaki muhteşem kitleyi siteye çekerek, Google Adsense gelirini arttırmayı hedefler. Mesela aşağıda bulunan birçok fotoğrafı Pinterest sitesinden indirdim ve tekrar bu siteye yükleyeceğim.

Böylelikle birileri bu görselleri aradığında, daha fazla görsel bulma umudu ile benim sitemi ziyaret edecektir. Böylelikle benim web sitemde herhangi bir reklam varsa bu reklamları görecek ya da tıklayacaklardır.

Pin to Pin Yöntemi İle Google Reklam Kazancı Arttırma

Pin to pin etkili bir yöntem midir bilinmez ama, bu yöntem ile hatırı sayılır kazançlar kazandığını iddia eden insan sayısı bir o kadar fazla. Tabii bu yöntem ile insanlar sitenizi ziyaret edeceklerdir ama reklam kazançlarınız ne kadar artar bilinmez. Tabii siz yine den bir şansınızı deneyiniz. Kaybedecek bir şeyiniz yok nasılsa.

Hazırsanız pin to pin yöntemini görsel olarak size göstermek istiyorum.

Aşağıda iPhone modeller için ben en beğenilen duvar kağıtlarını sergileyeceğim ve bunları Pinterest hesabımda siteme link vererek tekrar yayınlayacağım.

Yukarıda eklediğim fotoğrafların aynısını Pinterest hesabımda da ekleyip, Pin to Pin işlemine bağlıyorum.

Pin to Pin 1
Pin to Pin Nedir? 5

Pin oluştur dedikten sonra yeni bir albüm oluşturdum adını da “pin-to-pin” koydum.

Pin to Pin 2
Pin to Pin Nedir? 6

Gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra yayınladım.

Pin to Pin 3
Pin to Pin Nedir? 7

Artık Pin to Pin yapmaya başlamış oldum. İlerleyen günlerde yüklediğim resimler iPhone duvar kağıtları kelimesinde gözükmeye başlayacak ve insanlar bu Pin ile web sitemi ziyaret edeceklerdir. Eğer sitemde bir reklam varsa, tıklama veya görüntüleme şansı elde edeceğim.

Örnek bir fotoğraf yükleme yapmıştım daha önce istatistiklerini sizler ile paylaşmak istiyorum.

Pinterest pin oluşturma
Pin to Pin Nedir? 8

Yukarıda daha önce yüklediğim bir pin bulunmaktadır ve son 30 günde 27.54bin insana gösterilmiş ve 16 tıklama almışım. Eğer e-ticaret sitesiniz varsa kesinlikle bu yöntemi kullanmanızı tavsiye ederim, hem marka bilinirliğiniz artacaktır hem de ihtiyacı olan kişileri sitenize çekmiş olacaksınız.

Mustafa IŞIK

Merhaba ben Mustafa IŞIK, sizin için profesyonel olarak içerik üretmeye gayret gösteriyorum. Bir hadisi şerif de "İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır" beni daima derinden etkilemiştir. Bu yüzden elimden geldikçe insanlara faydalı ve kaynaklı bilgiler üretmeye gayret ediyorum. Takipte kalmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu