C:\Windows\System32
Ara

Kurumsal SEO Danışmanı

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin (Kobi’lerin) çevrimiçi olarak daha büyük şirketlere karşı bir rekabet içerisine girmek zorunda kalır. Hal böyle olunca çoğu kurumsal firma, kurumsal SEO danışmanı ihtiyacı hisseder. Büyük şirketlere kafa tutmak için aslında tek ihtiyacınız olan kurumsal seo danışmanıdır.

Kurumsal firmalar İnternet üzerinde başarılı bir iş portföy oluşturmak için web sitelerini araç olarak kullanırlar. Google üzerinden organik ve potansiyel müşteri arayışına girerler. Küçük işletmeler de bu pastadan pay koparabilmek için bir çok girişimde bulunsalar da, istedikleri hedeflere ulaşan sayısı çok azdır. Rekabet arttıkça iş profesyonel bir çerçeveye dönüştüğü için zorlanırlar. Ama endişe etmeyin! artık uygun fiyatlı profesyonel SEO danışmanınız Mustafa, size yardımcı olmak için burada.

seo uzmani mustafa isik 1100x620 1

Kurumsal SEO Danışmanı Nedir?

Bir SEO danışmanı arama sonuçlarında daha yüksek sıralamak için web sitelerini SEO için optimize etmek hakkında işletmelere profesyonel danışmanlık sağlayan kişiye denir. SEO Danışmanları, işletmelere veya kurumsal firmalara nasıl bir yol izleyecekleri hakkında hem eğitim hemde hizmet verebilirler. Ama kesinlikle işlerini büyütmeye yardımcı olacak SEO stratejileri oluştururlar.

SEO danışmanları sitenizin kod yapısından, link yapısına, tasarım çizgilerinden, hız optimizasyonuna kadar bir çok konuda analiz raporları da sunarlar. Arama motorları en iyi arama sonuçlarını kullanıcılarına sunmak için algoritmalar kullandığından, yapabileceğiniz değişikliklerin çeşitliliği hakkında sizi bilgilendirmek için deneyimli bir kurumsal SEO danışmanına sahip olmak fayda sağlayacaktır.

Peki, bir SEO danışmanı sizin için ne yapar? Sitenizi tamamen tarayarak arama motorları için gerekli görünen tüm sorunları tespit edip bunları düzeltmenize yardımcı olurlar. Geri bildirimlerinizi arttırmanıza, arama sonuçlarında daha üst sıralarda çıkmanıza, web siteniz üzerinden potansiyel müşteri kazanmanıza, bulunduğun bölgede aranılan firma olmanıza yardımcı olurlar.

Eğer profesyonel bir kurumsal seo danışmanı arıyorsanız hemen şimdi benim ile iletişime geçebilirsiniz.

Kurumsal Düzeyde SEO Danışmanlık Hizmetim

Her işletme sahibi gibi bende vergilerini veren birisiyim ve yaptığım her projede müşterime fatura kestirmekteyim. Bu yüzden işinizi merdiven altı çözümlerle değil, yasal bir güvene dayalı şekilde yapmaktayım. Bu bile başlı başına bir güven kaynağıdır. Çünkü SEO danışmanlık hizmetlerinin %90’i hiç bir vergiye tabi olmadan yürütülmekte ve genellikle hizmeti alan işletme mağdur edilmektedir.

Öyle ki bana iş yaptıran işletme sahiplerinin %60’i daha önce SEO danışmanlık hizmeti alıp, mağdur edilmiş oluyorlar. Böyle bir durum ile karşılaşmamak adına, tanıtan ve İnternet’te olumlu dönüşler yapılan SEO uzmanları ile çalışmaya öncelik gösterilmesi önem arz etmektedir.

Kurumsal SEO danışmanlık hizmetlerim şunları kapsamaktadır.

 1. Web sitenizi A’dan Z’ye inceler ve eksiklerini keşfederim.
 2. Web sitenize özel olarak hazırladığım bir kod parçacığı eklerim. Bu kod sitenizde gezen insanların hangi sayfaları sevip hangi sayfaları sevmediklerini anlamama yardımcı olacak.
 3. İçeriklerinizi (sayfa ve bloglarınızı) analiz eder bunların eksiklerini tespit ederim.
 4. Daha sonra tüm eksik ve tespit ettiğim hataları hızlı bir şekilde düzeltirim.
 5. Yeni içerikler için bir yol haritası çıkartırım.
 6. Sosyal medya hesaplarınızı tek tek kontrol eder ve ortalama bir ziyaretçi / müşteri analizi çıkartırım.
 7. Kurumsal şirketiniz için geniş bir markalaşma çalışması gerçekleştiririm.
 8. Ürün veya hizmet satışlarınızı arttıracak dijital pazarlama çalışmaları gerçekleştiririm.
 9. Tüm bu süreçleri belli aralıklarla yenilerim.

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Kurumsal SEO Danışmanlığı Nedir?

Kurumsal SEO danışmanlığı, geleneksel arama motoru optimizasyonuna daha rekabetçi ve agresif bir yaklaşımı benimser. 
Kurumsal SEO daha kısa ve uzun kuyruklu anahtar kelimelere göre optimize edilir. Diğer SEO’ya göre daha etkili çözüm sunar.

Kurumsal SEO Danışmanlığının Maliyeti Nedir?

Çoğu işletme ayda 2500 ila 10.000 ₺ bir bütçe ayırmaktadırlar. 
Şirketler, kurumsal düzeyde SEO için önemli miktarda harcama yapabilir, bazı kuruluşlar ayda 20.000 ₺ fazla SEO harcaması yapar.

Kurumsal SEO hizmetleri neler içerir?

 • Kurumsal SEO danışmanlık hizmeti aşağıdaki hizmetleri ve çözümleri içerir.
 • Özel seo stratejisi oluşturulması
 • Anahtar kelime araştırması
 • Web sitesi denetimi ve dönüştürme analizi
 • Web sitesi için metin yazarlığı
 • Anahtar kelime optimizasyonu
 • Video, resimler, haberler ve harita optimizasyonunu içeren Universal SEO çözümü
 • Web sitesi güncellemeleri veya düzeltmeleri
 • Üç ayda bir sosyal medya takipçi profili oluşturulması
 • Raporlama
 • Kurumsal SEO paketlerimiz ayrıca şunları içerir:
 • Özel eğitim videoları
 • Sosyal medya reklam optimizasyonu

Kurumsal SEO çözümleri yerel SEO hizmetini içerir mi?

Her SEO çözümü değişkendir ama kurumsal SEO hizmetitüm SEO çözümlerini kapsar.

Örneğin, kurumsal düzeyde bir hizmet aldığınızda, bulunduğunuz şehirde veya faaliyet gösterdiğiniz yerel bölgelerde aramalarda üst sıralarda gözükürsünüz.

Haritalarda, yerel haber sitelerinde, yerel blog siteleri veya firma tanıtım sitelerinde sık sık kendinizi görebilirsiniz. 🙂

Ben SEO uzmanı Mustafa IŞIK olarak sizi yerel aramalarda da üst sıralarda göstermeye gayret ediyorum.

Eğer kurumsal düzeyde ve faturalı bir şekilde hizmet satın almak isterseniz sizinle bir kahve içmek isterim.

Not: İşletmeniz yakın bir yerdeyse kesinlikle tanışmak için yanınıza gelmek isterim. Eğer bu konuda benim ile hem fikirseniz iletişim sayfamı kullanabilirsiniz.