C:\Windows\System32
Ara

Profesyonel SEO Eğitimi

seo egitimi

Profesyonel SEO Eğitimi ve İnternet Pazarlama Eğitimi

Covid-19 dünya üzerinde hızla yayılmaya başladıktan sonra insanlar evlerinde işlerini yürütmeye başladı. Gün içinde zamanının bir bölümünü kendini geliştirmek için ayırmaktadırlar. Kişisel gelişim adına farklı konularda araştırma ve eğitimler alıyorlar. Bu eğitimlerinde birisi SEO eğitimi hiç şüphesiz bunun en büyük nedeni, insanlar web sitelerindeki içerikleri profesyonel anlamda pazarlamak istemektedir.

Genel olarak sık sık SEO kurslarına veya SEO eğitimlerine para veriyor olabilirsiniz. Hatta bu kursların çoğunluğunda devamlı aynı konulardan bahsedildiğine bile şahit olabilirsiniz. Konuşmacı ya da eğitimci SEO nedir? İle başlar genel bir ritim ile eğitimi bitirir. Ya yüzeysel ya da gereksiz bilgilerle süreyi bitirmeye çalışır.

Ben mi?

Hiç şüphesiz bu zamana kadar aldığınız ya da izlediğiniz tüm videoların dışında size SEO’yu nasıl yapacağınızı değil, neleri yapmamanız gerektiğini, veriyi analiz etmeyi, niş anahtar kelimeleri nasıl bulabileceğinizi, çevrenizdeki insanlara nasıl ulaşabileceğiniz gibi detaylı ve incelemeli bir SEO eğitimi vermeyi düşünüyorum.

 

SEO Eğitimine Nasıl Yaklaşıyorum?

Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. Bu atasözü hemen hemen her konuda rahatlıkla kullanılabilir ama bu eğitime yaklaşık biçimim için kullanılamaz. Çünkü SEO eğitimi hafife alınacak bir çalışma değildir. Çünkü burada ticari veya kişisel itibarınız söz konusudur ve SEO gerçekten de hafife alınacak bir konu değildir. Çünkü yanlış oluşturulan stratejiler ile siteniz hızla sıralama kaybeder ve buradan bir gelir sağlıyorsanız büyük nakitler kaybedebilirsiniz. En önemlisi saygınlık ve güven kaybedersiniz. Bunun bilinci ile yaklaşmak en mantıklısıdır.

Ben eğitimlerime başlamadan önce eğitim alan insanları tanımak isterim, onların işini, kişiliğini öğrenmem nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda bana fikir verir. Daha sonrada çalışma yapacağımız web siteyi incelerim. Böylelikle öğrencilerimin ne gibi bir beklenti içerisinde olduğunu öğrenir ona göre derslerime başlarım. Böylelikle hem ikili bir dürüstlük çerçevesi oluşturur hem de hızlı bir öğrenim süreci oluştururuz.

Çünkü! SEO öğrenimi ya da SEO eğitimleri çok fazla bilgi kirliği ile doludur ve gereksiz olan bilgileri insanlara önemli gibi dayatmak veya bu gereksiz bilgileri (gereksiz dediğim 2008 yılında kalmış stratejileri ya da güncel olmayan bilgilerden bahsediyorum) onları anlatarak zaman kaybetmek istemeyiz değil mi?

 

Bu SEO Eğitimi Diğer Eğitimlerden Farklı!

 

 • Her şeyden Önce, SEO temelleri ve uygulamalarını anlatıyorum

Sizi yakından tanıdıktan sonra derslere başlamadan önce bir gün sizden müsaade alıyorum, daha sonra size özel olarak bir haftalık program çıkartıyorum. Böylelikle daha önce doğru bildiğiniz bilgileri size tekrar anlatmak yerine, işletme veya size lazım olabilecek güncel bilgiler hakkında derse başlıyoruz. Eğitim tamamlanana kadar size lazım olacak tüm ders materyallerini (video, ses, görsel ve dokümanlar) size özel hazırladığım müşteri panelinde bulacaksınız.

SEO temelleri size bilgi düzeyiniz fark etmeksizin anlatmak zorundayım. Çünkü bilmediğiniz terimleri araştırmak zorunda kalmamanız acısında bu ilk dersimiz olarak başlıyoruz. SEO eğitiminin süresi boyunca bu bilgiler size lazım olacaktır. Daha sonrada dijital pazarlamada SEO’un önemi ve Dijital pazarlama çeşitlerini göreceksiniz. Tabii burada yüzeysel değil, derinlemesine anlatacağım. Burada birkaç başarı öyküsüne de değineceğiz. Örnek çalışmalar göreceksiniz ve bu çalışmaların ne gibi başarılar getirdiğine şahit olacağız hep birlikte.

 

 • Bu eğitimiz SEO uzmanları tarafından da denetlenecek

Her dersin sonunda ben ve diğer SEO uzmanı arkadaşlar tarafından uygulamalı bir şekilde ufak bir sınava tabii olacaksınız. Yanlış anlaşılmasın lütfen bu sınav sizin için gerekli olan bir testtir. Çünkü eğer eksik veya hatalı yaptığınızda size bunu tekrar gösterebilmek ve gerekirse dersi baştan anlatmak istiyoruz. Çünkü siz hata yaparsanız biz hata yaparız. Canlı eğitimimiz sonunda aldığınız arama motoru optimizasyon bilgilerini nasıl kullandığınız uzman gözetiminde denetlenecektir. Bu bile bu eğitimi almak için büyük bir neden bence. Çünkü kolay kolay anlamadığınız bir konuyu bir öğretici, seve seve anlatmaz.

 

 • Eğitim sonrası tam destek veriyorum

Bu SEO eğitimi tamamladıktan sonraki tüm süreçte bir web sitesinde size kayıtsız şartsız destek sunuyorum. Burada bu konuyu biraz daha açmak istiyorum yanlış anlaşılmalara mahal vermemek için. Eğitimi alırken bize bildirdiğiniz bir web sitesine ücretsiz bir şekilde destek sunuyorum. Bu destek şunları içerir;

 

 • Anahtar kelime analizleri
 • Rakip site analizleri
 • Sitede oluşabilecek bir takım hataların düzeltilmesi
 • Bir sefere mahsus hosting değiştirdiğinizde ücretsiz taşıma
 • WordPress kurulumu, tema ve eklenti kurulumu aynı zamanda %100 Türkçeleştirme
 • Eğer siteniz WordPress ise SEO eklentilerinin kurulumu ve gerekli ayarlamaları
 • Google Analytics ve Google Search Console ayarları ve optimizasyonları
 • Site hız optimizasyonları vb.

Bunlara bir yıl boyunca ücretsiz bir şekilde benden talep edebilirsiniz. Ayrıca daha önce indirdiğiniz dokümanlarda bir güncelleme söz konusu olduğunda bunu ömür boyu ücretsiz bir şekilde edinebilirsiniz. Örneğin bir konuda içerik paylaştığımızda bu hangi dokümanda olursa olsun e-posta adresinize ya da kullanıcı panelinize ücretsiz göndeririz.

 

SEO Kursuna Katılırken Neler Gerekli?

Bu kursu ciddiye alacağınıza inanıyorum bu yüzden aşağıdaki gerekli olanları temin etmeniz gereklidir.

 

 • Bilgisayar veya Mobil cihazlar ile bağlanabilirsiniz lütfen bir adet mikrofon veya kameranın olduğuna emin olun. Çünkü karşılıklı keyifli bir sohbet ederek anlatmak istiyorum.
 • Bilgisayar kullanmayı bilmek yetmeyeceği için tarayıcı (browser) üzerinde çalışabiliyor olmanızda gereklidir. Bunu neden istiyorum? Kullandığınız tarayıcıya göre size eklenti göndermek ve bunları da kullanmanızı isteyeceğim.
 • SEO’un temel kavramlarını öğrendiğinize emin olun. Örneğin indeks nedir? Google nasıl çalışır? Google Ads veya Google botları nedir? Gibi bilgileri az çok biliyor ya da daha önce ufak da olsa bir araştırma yaptığınıza emin olun.

Bunu neden istiyorum?

Bu SEO eğitiminde verdiğiniz paranın tam hakkını almanızı istiyorum.

 

SEO Eğitim İçin Ücret Nedir?

Eğitimlerimiz bire bir ve haftanın belli günlerinde size özel olarak gerçekleştirilir. Sabit bir ücreti bulunmaz ve ihtiyacınız olacak şekilde paketler şekillenir. Örneğin temelini öğrenmek isteyebilir ya da bunu tam zamanlı bir iş haline getirmek için SEO uzmanı da olmak isteye de bilirsiniz. Bunun için sabit bir ücret olarak değil paket olarak oluşturmak istedik.

 

Uygulamalı Temel SEO Kursu

Bu eğitim ile SEO’un temelini öğrenmekle kalmayacak aynı zamanda sitenizi hiç kimseye ihtiyacınız olmayacak şekilde kullanacaksınız. Ortalama 18 görüntülü ve uygulamalı derslerimiz ile aşağıdaki konularda öğrendiğim temelinizi atacak veya uzmanlaşacaksınız. Bu kursu yerel olarak ya da kişisel site yönetenler satın alabilirler. Eğer yerel değil de, Türkiye geneli bir siteniz veya projeniz varsa temel seo kursu sizi kesmeyebilir.

 

 • %100 SEO uyumlu metin yazarlığını öğreneceksiniz (Uzman derecede)
 • Site içi SEO optimizasyonu öğreneceksiniz (Uzman derecede)
 • SEO analiz programları ve hizmetlerini öğreneceksiniz
 • Google’ı nasıl işinize yada amacınıza entegre etmeyi öğreneceksiniz
 • Yandex’i nasıl daha aktif kullanmanız gerektiğini öğreneceksiniz (Bu Türkiye’de belki de ilk)
 • Arama motorların filtreleri ve cezaları hakkında bilgi alacaksınız.
 • Site dışı SEO optimizasyonu ve neleri yapmamanız gerektiğini öğreneceksiniz.

Kurs ücreti: 450 ₺

 

Uygulamalı İleri Seviye SEO Kursu

Uygulamalı ileri seviye kursumuz ile sadece SEO’un temelini değil aynı zamanda rakiplerinizin de neler yaptıklarını öğrenecek, onları analiz edebilecek, sektörünüz ile alakalı eksiklikleri keşfedip bunları yararınıza nasıl kullanabileceğinizi de öğreneceksiniz. Hatta bir siteye bakıp, onun tüm eksikliklerini görmenize de yardımcı olacağım. Bu kurs tam 46 görüntülü ve uygulamalı bir derstir. Sosyal medyadan, dijital pazarlamaya varıncaya kadar bir ay boyunca başarılı işler yapacağız birlikte.

İleri seviye SEO kursu ile sizde bir SEO analisti ya da SEO uzmanı olabilirsiniz. Not: kurs bittikten hemen sonra değil tabi, kendinizi geliştirip bir de şahıs şirketi açarsanız neden olmasın değil mi?

 

 • %100 SEO uyumlu metin yazarlığını öğreneceksiniz (Uzman derecede)
 • Site içi SEO optimizasyonu öğreneceksiniz (Uzman derecede)
 • SEO programlarını gözünüz kapalı kullanabileceksiniz.
 • İşinize yarayabilecek niş anahtar kelimeleri (en çok aranan ama hiç rekabeti olmayan kelimeleri) nasıl bulabileceğinizi öğreneceksiniz.
 • Rakiplerinizin kimler olduğu, onların trafikleri nereden aldıklarını, hangi kelimelerde başarılı olduklarına kadar birçok araştırmayı kolaylıkla yapabileceksiniz.
 • Google ve Yandex’i tamamen işinize bütünleştirecek oralarda başarı sağlayacaksınız.
 • Arama motoru üzerinde arama parametreleri öğreneceksiniz ve onları nasıl aktif olarak kullanacaksınız.
 • Site dışı SEO optimizasyonu yapacak, backlink kaynaklarını keşfedecek ve sıralamalarınız ile oynayacaksınız.
 • Sosyal Medya çalışmalarınızı profesyonelce şekillendireceksiniz.
 • Sosyal ağlarda sonuç odaklı reklamlar verebileceksiniz.
 • Google Adwords ve diğer PPC reklamlar hakkında deneyimli olacaksınız.

Kurs ücreti: 2000 ₺

 

SEO Eğitiminde Ne Öğreneceksiniz?

Kod yapısı, Site Haritası, robots.txt ve Google Search Console kullanmayı öğreneceksiniz.

Backlink, Viral pazarlama, trafik kaynaklarının keşfini öğreneceksiniz.

Ahrefs, SEMRush, RDS gibi programları kullanmasını öğreneceksiniz.

Google cezaları, arama kriterleri, sonuç parametreleri gibi birçok işe yarar bilgiler öğreneceksiniz.

Google Analytics ve Search Console üzerinde verileri okuma ve bu veriler doğrultusunda nasıl stratejileri oluşturmanız gerektiğini öğreneceksiniz.

Tıklama başı maliyetli reklamları optimize etme, reklam oluşturma gibi bilgileri öğrenecek ve reklam maliyetlerinizi düşürebileceksiniz.

Sosyal medyayı analiz etme, hayran kitlesi oluşturma, marka bilinci oluşturma ve reklam verme gibi detaylı bilgiler öğreneceksiniz.

 

 

SEO Kursu ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

 

Derslerde pratik ve tekrar yapılacak mı?

Tabii yapılacaktır, pratik ve tekrar yapılmadığı zaman unutmalar başlar ve bize çok iş çıkar değil mi? J Bu yüzden bu SEO eğitiminde sık sık tekrar yapacağız.

 

Kurs ve eğitim sonrası bir sertifika verecek misin?

Evet, bir sertifika sahibi olacaksınız. Bu kursu başarılı ile tamamladığınıza dair bir sertifikanız olacak. Sertifikanız basılı bir şekilde bize vereceğiniz adrese gönderilecek. Sadece sertifika değil yanında ufak hediyelerimde olacak.

 

Temel ile İleri seviye kursun farkları nedir?

Bu tamamen sizin cevaplamanız gereken bir sorudur. Adı üstünde temel SEO, bu işe yeni başlamış ve yerel olarak sıralama artırmak isteyenler içindir. İleri seviye, uzmanlık mertebesine yükselmek isteyenler, Türkiye geneli bir proje yürütenler hatta bu işi tam zamanlı olarak yapmak isteyenler için uygundur.

 

Kurs ücretlerini taksitlendirebilir miyim?

Aslında temel SEO harici, ileri seviye seo kursunu taksitlendirebilirsiniz. Örneğin bir dersi alıp diğer dersi almak istemeyebilirsiniz. Almadığınız dersler için neden para ödeyesiniz ki.

 

Derslere katılmazsam ya da başka güne sarkıtırsam ne olacak?

Özel ders olduğu için size ayrılan sürede görüşmelere başlayamazsam ilk önce sizin ile iletişime geçerim ve başka güne aktarmamızı isterseniz en uygun saat ve güne size bir ders daha açarım. Böylelikle bu derse girmemişsiniz atladık demem. 🙂

 

Hangi programları kullanmayı öğreneceğim?

SEO eğitimimizde ele alacağımız birkaç dizine program vardır ama en önemli ve en yararlı dört programı etkin bir şekilde kullanmayı öğreneceksiniz. Bunların başında Ahrefs, KeywordTool, Moz ve Semrush programları geliyor. Bu yazılımlar ile sitenizi analiz etmesini, anahtar kelime seçimini, site içi ve site dışı SEO optimizasyonu konusunda yeterli bilgiye hâkim olacaksınız.

SEO Eğitimi alan bazı öğrencilerim.

SEO Eğitimini Alan Kişilerden

Temel eğitimi satın aldım ve anlatım ve örneklerini çok sevdim. Tüm sorularıma, sıkılmadan cevap verdi Mustafa hocam, hiç sıkılmadan ayrıntılı cevaplar verdi. Eğitimi kendi sitem üzerinde yaptığımız için daha kurs bitmeden sonuçlarını almaya başladım sağ ol hocam.

profile
Erdem Karaoğlu

Yakın bir tarihte Mustafa Bey ile çay içme fırsatı yakaladım, anlattıkları ve yaptıkları kafama yattığı için bu kursu satın aldım. Hem eğlendim hem öğrendim kursu alacak arkadaşlara tavsiye ederim.

woman
Meltem Bozkurt

Mustafa hocamın kurslarını çok övdüler. Kişisel bir web sayfam vardı ama yeteri kadar başarı elde edemiyordum. Derslerde elde ettiğim bilgi ve dokümanlar ile sitemde bazı değişiklik yaptım. Sonuçlar gerçekten beni tatmin etti. Ayrıca uzun zamandır buraya yorum yapacaktım kısmet bugüneymiş.

woman
Gamze Özkutlu

Dersler, tam olarak ne öğretmeniz gerektiğini, gerekli ve gereksiz, işe yarar veya tamamen çöp olan stratejiler arasında nasıl seçim yapmanız gerektiği konusunda detaylı bilgiler içeriyor. Anlatım şahane satın almada ve derslerde bir problem yaşamadım. Bu işi hobi olarak öğrenmek isteyenlere tavsiye ederim.

profile
İskender Ruşen

Evet işte aradığım ücretli SEO eğitim kursu bu diyorsanız benim ile iletişime geçin veya aşağıdaki iletişim formunu kullanın.