WordPress Eklentileri

WordPress Sitesine Anahtar Kelime Nasıl Eklenir?

Yakın bir tarihte birçok SEO uzmanından duyduğunuz “Artık Google, meta etiketindeki Keywords (anahtar kelime)’lere bakmıyor, meta etiketine anahtar kelimeler eklemenize gerek yok” gibi söyleşilerini duymuşsunuzdur. Evet ben de duydum üzülerek söylüyorum ki, bunu neye göre, kime göre söylüyorlar?. Dünya’da tek arama motoru olarak Google mi var?. Yandex, Bing gibi arama motorları hâlâ meta anahtar kelimelerine bakıyor.

Bu yazımda WordPress sitenize manuel anahtar kelime ekleme yada yazılarınıza anahtar kelimeyi nasıl ekleyeceğinizi bir WordPress eklentisi ile anlatacağım.

WordPress sitenize odak anahtar kelime ve bu anahtar kelimelerini nasıl sitenize ekleyeceğinizi bilmiyorsanız tek yapmanız gereken şey, eklentiler > yeni eklenti eklemeyi tıklamak. Eklenti ekleme bölümüne girdikten sonra sağ üstte arama barına ” Head Meta Data ” adını yazıp beklemek.

Head Meta Data – Anahtar Kelime Ekleme Eklentisi

Head meta data eklentisi sadece sitenizin sayfalarına veya yazılarına anahtar kelime eklemekle kalmaz bazı meta etiketlerini de düzenlemenize ve eklemenize de yardımcı olur. Örneğin sitenin Meta yazarı, Meta sınıflandırması, Meta telif hakkı, Meta tasarımcısı gibi bir çok meta etiketlerini ekleyerek arama motorlarının botlarını bilgilendirebilirsiniz.

Eklentiyi kurduktan sonra;!

Aşağıdaki görüntüyü baz alarak kendi düzenlemenizi yapabilirsiniz.

anahtar kelime ekleme eklentisi 1 min
WordPress Sitesine Anahtar Kelime Nasıl Eklenir? 3
anahtar kelime ekleme eklentisi 2 min
WordPress Sitesine Anahtar Kelime Nasıl Eklenir? 4

Anahtar Kelime Eklenti Ayarları

Enable tagsEnable meta tags işaretleyin.
HTML formatBu bölümü de işaretleyin.
Meta Charsetutf-8
Meta abstractSitenizi kısa bir cümle ile açıklayın (kısa)
Meta authorSitenizdeki yazar adınızı yazın
Meta classificationÖrnek: Copyright MUSTAFA IŞIK – All rights Reserved.
Meta designerSitenizin tasarımcısının adını yazın
Meta distributionSitenizin kime hitap ettiğini belirtin, örnekler: Global, Bölgesel, Yerel İngilizce yazın (Global, Regional, Local)
Meta languageSitenizdeki içeriklerin dilini belirtin. Türkçe için tr yazın
Meta publisherBuraya kendi adınızı ve soyadınızı büyük harflerle yazın.
Meta ratingSitenizde bir yaş kısıtlaması varsa belirtin (Genel, Yetişkin, Kısıtlı) eğer yaş kısıtlaması yoksa General yazın.
Meta resource-typeBunu boş bırakın
Meta revisit-afterSitenizi ne sıklıkla güncelliyorsanız belirtin, ben 3 günde bir güncellediğim için 3 yazdım.
Meta subjectSitenizde yayınladığınız içeriklerin konusunu belirtin. Örnek: SEO, WordPress vb. Buraya kendi kategorilerinizi yazın.
Meta templateKullandığınız temanın adını yazabilirsiniz.
Meta RobotsHer hangi bir SEO eklentisi kullanıyorsanız bunu boş bırakın. Eğer kullanmıyorsanız index,follow veya noindex,nofollow etiketleri koyabilirsiniz. Eğer bu etiketlerin ne olduğunu bilmiyorsanız kesinlikle boş bırakınız.
Custom contentBuraya aşağıda verdiğim kodu yapıştırın. Böylelikle yazdığınız yazının etiketlerini, meta anahtar kelime olarak atayacaktır.

En aşağıda bulunan boş alana aşağıdaki kodu aynen yapıştırırsanız, tüm yazılarınızda (yazı ekleme bölümünde eklendiğiniz etiketler) mevcut olan etiketler sayfanın anahtar kelimeleri olur.

<meta name="keywords" content="[hmd_post_tags]">

Şöyle açıklayayım, bu yazıda anahtar kelime, anahtar kelime ekleme gibi yazının etiketleri, sayfa kaynağına baktığınızda meta etiketinde Keywords olarak görebilirsiniz.

Bu eklenti ile WordPress sitenizde yazdığınız yazılara eklediğiniz etiketler, direk sayfa kaynağınızda anahtar kelimeler olarak gözükecektir. Böylelikle Google, Yandex ve Bing için anahtar kelimeleri eklemiş olacaksınız.

WordPress Sitesine Anahtar Kelime Nasıl Eklenir? » MUSTAFA IŞIK
wordpress anahtar kelime ekleme

WordPress sitenizdeki yazı veya sayfalara anahtar kelime eklemek istiyorsanız, size mühteşem bir odak anahtar kelime ekleme eklentisi öneriyorum.

Para birimi:

İşletim Sistemi: WordPress

Uygulama Kategorisi: Eklenti

Editörün değerlendirmesi:
4

Mustafa IŞIK

Merhaba ben Mustafa IŞIK, sizin için profesyonel olarak içerik üretmeye gayret gösteriyorum. Bir hadisi şerif de "İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır" beni daima derinden etkilemiştir. Bu yüzden elimden geldikçe insanlara faydalı ve kaynaklı bilgiler üretmeye gayret ediyorum. Takipte kalmayı unutmayın.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu