C:\Windows\System32
Ara

WordPress Kurulum Hizmeti

WordPress Kurulum Hizmeti

İster işletme olun isterseniz de kişisel bir web sitesi kurmak isteyin, size profesyonel WordPress kurulum hizmeti vermekten mutluluk duyarım. Ya buna da mı ücret ödeyeceğiz diye düşünmeyin lütfen okumaya devam edin.

WordPress Kurulumu Hizmeti Nedir?

WordPress ücretsiz bir web site yönetim sistemidir. Bir çok hosting firması cPanel üzerinden ücretsiz kuruluma imkan tanıyor ve site yöneticileri giriş yaptıklarında kolayca WordPress’i kurabilmektedirler. Tabi önemli olan şey kurmak değil bunu yapılandırmaktır. Eğer bu sisteme aşina değilseniz çok zorlanacak yada önemli bazı kriterleri göz ardı edebilirsiniz. Bu gibi durumlarda ya sistem performanslı çalışmaz yada ilerleyen dönemlerde istediğiniz başarılara ulaşmakta zorluk çekebilirsiniz.

İşte ben bu evrede devreye giriyorum. WordPress kurulum hizmetim aşağıdakileri kapsar.

 • Sıfırdan WordPress Kurulumu / FTP veya cPanel üzerinden
 • WordPress için tema kurulumu
 • WordPress için Eklenti seçimi ve kurulumu
 • Sitemaps, Robots.txt oluşturma
 • WordPress Türkçeleştirme
 • Gerekli yapılandırma ayarları
 • Cache eklenti kurulumu ve ayarları
 • Gerekli sayfaların oluşturulması
 • Gerekli güvenlik ayarlarının oluşturulması

WordPress Kurulum Hizmeti

wordpress kurulumu

WordPress kurulumu yaparken bir çok önemli unsur bulunur. Veri tabanın oluşturulması, dosyalara gerekli izinlerin verilmesi, güvenliğin sağlanması gibi. Bazı hosting şirketleri, cPanel üzerinden bir kaç tıklama ile WordPress’i kurmanıza olanak tanır. Eğer hosting yönetim panelinizde böyle bir seçenek yoksa maalesef manuel bir şekilde kurmanız gerekebilir. Böyle durumlarda benden destek alabilirsiniz. Sizin için WordPress sitenizin temellerini atabilirim. Ayrıca kurulum işlemim bittiğinde size WordPress nasıl kullanılır gibi bir eğitim serisini de ücretsiz şekilde hediye ediyorum. Eğer WordPress kurulum hizmetini bana yaptıranlara da ücretsiz 1 yıl boyunca teknik destek sunuyorum.

WordPress Tema Kurulum Hizmeti

WordPress sitenizi kurduktan sonra sizin ücretli veya ücretsiz olarak temin ettiğiniz temanın kurulumunu gerçekleştiririm. Örneğin bazı temalarda beğendiğiniz demoların import (içe aktarma) dosyaları bulunmaz. Bu yüzden beğendiğiniz temanın demosunu kurmak için bazı durumlarda kod bilgisi gerekebilir. Yada yönetim paneli çok karmaşık olduğu için bir türlü istediğiniz görüntüyü oluşturamayabilirsiniz. WordPress tema kurulum ücretimi satın aldığınızda birebir şekilde demonuzu kurarım. Ayrıca temanızın gerekli ayarlarını ve yapılandırmalarını gerçekleştiririm. Tüm işlem sonunda temanızı ve yönetim panelinizi %100 Türkçeleştirerek, daha sonra gerekli ayarları kendi başınıza hal etmenize de yardımcı olurum.

WordPress İçin Eklenti Seçimi ve Kurulum Hizmeti

Bazı işletmeler yada kişiler bir türlü kendisine lazım olabilecek eklentiyi bulamıyor yada bir kaç kod ile hal edilecek işler için eklenti kuruyorlar. Unutmayın WordPress için ne kadar fazla eklenti olursa, siteniz o kadar sorun yaratır. Çünkü eklentiler sitenizde çok fazla sorgu sayısı oluşturacak, buda sitenizin hızında yavaşlamalar, temanızda bozulmalar olmasına neden olacaktır. Bu yüzden siz bu hizmetimi satın aldığınızda bana ne lazım olduğunu soracaksınız ve ben size eklenti seçimi yapacağım yada kod ile hal edilecek bir şeyse, eklenti kullanmanızı azaltacağım. Eğer eklenti ihtiyacınız olduğuna karar verirsek, doğru eklentiyi bulmanıza ve bunun kurulumuna hatta gerekli ayarlarının yapılandırılmasına kadar size destek vereceğim.

Eğer buraya kadar okudu ve ilginizi çekebildiysem lütfen benim ile iletişime geçmeyi unutmayın.

Sitemaps, Robots.txt Oluşturma

Genellikle WordPress kullanmaya yeni başlayanların gözden kaçırdığı en önemli site içi SEO kriterlerinden birisi site haritası ve robots.txt dosyasıdır. Google gibi büyük aramaları web siteleri kullanıcılarına göstermek için bir takım arama botları kullanırlar. Bu botlar web sitenizi gezer ve yazdığınız yazılar / sayfaları veri tabanına eklerler. Tüm bu süreçten önce bu botlar robots.txt dosyasını gezer. Burada sizin izin verip, izin vermediğiniz sayfaları anlarlar ve ona göre sitenizde gezerler. Daha sonra burada belirttiğiniz site haritanıza uğrar. Son yazdığınız içerikleri gezerler. İşte bu yüzden bu iki dosya sizin arama motorlarının botları ile konuşmanıza vesile olurlar.

Genelde gözden kaçan bu olay, sitenizi ileriye dönük yaptığınız başarı planınızı olumsuz etkileyebilir. Robots.txt hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bu adresi ziyaret edin.

Sizin için hem sitenizin haritasını hem de ideal robots.txt dosyanızı çok hızlı bir şekilde oluşturabilirim.

WordPress Türkçeleştirme

Aslında bu yaygın olarak yapılan bir işlemdir. Örneğin temanızda bazı bölümler yabancı dil olabilir, yada bir eklentide. Kullanım paneli sorun değil de, sitede diğer insanlar görüyorsa (ziyaretçiler) o zaman biraz sıkıntı olabilir. Çünkü sitenizin teması ne kadar profesyonel olsa da bazı bölümleri İngilizce olursa olumsuz etkilere ve izlenimlere yol açabilir.

Böyle bir durumda kalmamak için ister temanız olsun isterseniz de kullandığınız bir eklenti olsun WordPress kurulum hizmeti içinde WordPress Türkçeleştirmede bulunur.

Gerekli Yapılandırma Ayarları

WordPress bir çok özelleştirme sunar kullanıcılarına, bazı özel yapılandırma ayarları bulunur. Bunlar ping servisleri, yorum ayarları, kullanıcı ayarları, genel ayarlar, link ayarları gibi bir çok özelleştirme ayarları sunar. Bu gibi durumlarda sizin için WordPress sitenizin gerekli ayarlarını dakikalar içinde gerçekleştiririm. Güçlü binalar, güçlü temellerden güç alırlar. Bu yüzden tüm WordPress ayarlarınızı güvenli ve en ideal şekilde yapacağıma emin olabilirsiniz.

Cache (Önbellekleme) Eklenti Kurulumu ve Ayarları

WordPress her geçen gün daha çok büyüse de, ortak bir sorun daima olacaktır. Bunlardan bir tanesi zaman içerisinde sitenizde yavaşlama meydana gelebilir. Yada hosting hizmeti aldığınız firma size istediğiniz hizmeti sağlayamayabilir. Yada sitenizde kullandığınız tema yada eklenti çok fazla sorgu yada statik dosyalara sahip olabilir. Bu gibi kriterler sitenize yavaşlama meydana getirebilir. Ben böyle bir sorununuz olduğunda buna neden olan etkeni bulurum. Daha sonra zorunlu bir şekilde kullanmak zorunda olduğunuzu düşünürsem siteniz için gerekli hızlandırmayı gerçekleştirmek için, sizin de kullanabileceğiniz bir WordPress Cache eklentilerin birisini kurarım.

İş bu cache eklentisini kurduktan sonra bunun için gerekli ayarları yapar sitenizi hızlandırırım. Tabi bunun içinde bir çok etken bulunur. Bu hızlandırma Google PageSpeed ve GTMetrix verilerine göre yapılır. Eğer burada hız testleriniz çok çok düşükse, gözle görünür bir hızlanma gerçekleştirilir ama %10 olan hızınız %100 olmaz! Çünkü bir çok hız faktörü bulunur ve temanız, görselleriniz, statik dosyalarınız gibi. Ama alabileceğimiz en yüksek hız skorunu alacağınızdan hiç bir şüpheniz olmasın.

Gerekli Sayfaların Oluşturulması

WordPress kurulum hizmeti satın aldığınız anda sitenizin kurulum, ayarları, optimizasyonları bittikten sonra size gerekli olan sayfalarınızı oluşturuyorum. Bu sayfalar Hakkınızda, İletişim, Blog, Referanslar gibi. İster bunları oluşturduktan sonra sizin için doldurabilirim isterseniz de kendinizde zevkinize göre doldurabilirsiniz. Ayrıca bu açtığım sayfaları menünüze de ekleyebilirim. WordPress temanız destekliyorsa üst menü (header) veya alt menü (footer) fark etmeksizin oluşturduğum sayfaları menünüze eklerim.

Yani siz aman şu sayfayı şuraya nasıl ekleyeceğim gibi düşünmenize gerek kalmadan ben tüm sayfalarınızı oluşturup, temanıza entegre etmiş olurum.

Gerekli Güvenlik Ayarlarının Oluşturulması

WordPress gerçekten güvenliği en üst düzeyde olan bir yönetim scripti bu bir gerçek. Ama bazı durumlarda kullanıcıların kendi hataları yüzünden web siteler güvenlik açıkları verirler. Tabi buna Warez, Nulled kullanmanın da etkileri vardır. Bu yüzden sitenizde oluşabilecek açıkları tespit ediyorum. Ayrıca gelecekte oluşabilecek site içi güvenlik zafiyetlerinin de. Bu yüzden WordPress sitenizi bana gözünüz kapalı şekilde teslim edebilirsiniz.

WordPress kurulum hizmeti içerisinde ücretsiz olarak verdiğim bu hizmet sitenizde ne gibi güvenlik ayarları yapacağımı aşağıdaki maddeden göz atabilirsiniz.

 1. Warez veya Nulled eklenti ve tema temizliği (İmkan varsa kullanmanızı şiddet ile tavsiye ediyorum!)
 2. Eski sürüm eklentilerin güncellenmesi
 3. Mevcut WordPress sitenizin sistem güncellemesi
 4. Dosyaların yazma izinlerinin kontrolu
 5. WordPress sitenizin wp-config ve wp-setting dosyalarının korunması
 6. Veri tabanı kullanıcı adı ve şifresinin güçlendirilmesi
 7. Kullanıcı bilgilerinin değiştirilmesi
 8. wp-admin adresinin değiştirilmesi (bu hem girişi hem de yönetim panelinizin adresini değiştirir.)
 9. Çok fazla giriş deneyenlerin ip adreslerinin tespiti ve bunları siteden süresiz veya belirli bir süre uzaklaştırılması
 10. Çok fazla saldırı altında olduğunuzda saldırı yapan ülke bir süre siteye erişiminin engellenmesi
 11. Gereksiz olan arama botlarının sitenizde gezerek yavaşlatmasının önüne geçilmesi
 12. Çok fazla gereksiz yorum alıyorsanız WordPress sitenize tabi ki bu spam yorumlarında önünü kesiyorum.

WordPress kurulum hizmeti ile sizde uzman tarafından sağlanan bir hizmeti satın alabilirsiniz. Bu hizmetimi tek paket halinde de alabilirsiniz yada size lazım olan konularda da tek tek alabilirsiniz. Yani örneğin sadece tema kurulumu da yaptırabilirsiniz. Yada sıfırdan anahtar teslim WordPress kurulum hizmeti de alabilirsiniz.

WordPress Kurulum Hizmeti ile Sıkça Sorulan Sorular

WordPress Kurulum Hizmeti Nedir?

WordPress uzmanı tarafından verilen hizmetin genel bir adıdır. Bu hizmeti anahtar teslim olarak da alabilirsiniz yada parça parçada alabilirsiniz. Tüm hizmetimiz garantili ve faturalıdır.

Neden Bu Hizmete İhtiyacım Var?

WordPress ücretsiz bir yönetim yazılımı olsa da, bazı konularda uzman desteği almanız gerekebilir. Vaktiniz olmayabilir, ilgilenemiyor olabilirsiniz bu gibi durumlarda size özel hizmet veren bir uzman olduğunu düşünün ne güzel değil mi? İşte ben sizin için çalışan WordPress uzmanıyım bu yüzden bu hizmeti satın alabilirsiniz.

Aldığım Hizmeti Ne Zaman Teslim Alacağım?

İlk önce benimle iletişime geçtiğinizde hem işin büyüklüğüne hem de sitenizin durumuna bakıyorum. Bu süreç sonunda size hangi tarihte (maksimum 2 gün) işinizi teslim edeceğimi bildiriyorum. Size verdiğim tarih içinde işinizi teslim alamazsanız, sizden hiç bir ücret talep etmiyorum. Bu kadar iddialıyım işte 🙂

WordPress Kurulum Hizmetinin Maliyeti Nedir?

Bu hizmetin anahtar teslim fiyatı 400₺. Eğer parça parça hizmet aldığınızda istediğiniz hizmet için ayrı bir fiyat uyguluyorum. Eğer özel durumlar olmadığı sürece (kod yazmak, tema giydirmek vb.) tek fiyat komple 400₺’dir.

Alacağım Hizmet Garantili mi?

Tüm hizmetlerim gibi bu hizmette tabi ki garantilidir. İşe başladığımda eğer bir işletme yada şirketseniz size fatura kesiyorum. Yaptığım her işte maksimum 1 yıl garanti veriyorum. Bu süre boyunca sitenizde benim yaptığım bir hizmette sorun yaşarsanız ücretsiz şekilde destek sunuyorum.

Eğer dilerseniz şu hizmetlerime de göz atmak isteyebilirsiniz.

WordPress Kurulum Hizmetini Satın Alın

Hemen şimdi benim ile iletişime geçerek WordPress kurulum hizmetini satın alabilirsiniz.

Telefon numaram: 0551 598 5198
E-posta adresim: info@mustafaisik.com.tr
Adres: Zeytinli Mahallesi 79039 Nolu Sokak No:6 Kat:2 Şehitkamil / Gaziantep
İletişim sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Formu

Aşağıdaki iletişim formunu kullanarak da bana ulaşabilirsiniz. Söz uçar yazı kalır misali ama unutmayın bu iletişim formu ile gönderilen mesaja 24 saat içinde kesinlikle cevap veriyorum.

Bu hizmeti Türkiye’nin neresinde olursanız olun sorunsuzca alacağınıza garanti veriyorum. Benim ile iletişime geçerek bu zamana kadar neler yaptığım hakkında bilgi alabilirsiniz.