C:\Windows\System32
Ara

WordPress SEO Uzmanı

Bir WordPress siteniz var ve siz bir WordPress SEO uzmanı mı arıyorsunuz?. İnternet üzerinde milyonlarca WordPress uzmanı var! Peki siz neden bu sayfayı ziyaret etme gereksinimi hissettiniz?. Bunu ben cevaplamak istiyorum, Çünkü gerçekten bu işi bilen insan sayısı az değil mi?. Bu sayfada size şöyle iyiyim, böyle iyiyim demek yerine WordPress SEO uzmanı nedir? ve bu uzmanları nasıl gerçek bir uzman olduğunu anlarsınız, bunu anlatmak istiyorum. Ayrıca kendi iletişim bilgilerimi de vererek size nasıl yardımcı olabilirim bunu belirleyeceğim.

 

WordPress SEO Uzmanı Nedir?

 

wordpress seo uzmani
WordPress SEO Uzmanı – Mustafa IŞIK

WordPress internet aleminin en çok kullanılan CMS yönetim sistemidir. Bunu inkar edemeyiz aynı zamanda kullanımı son derece basit olduğundan insanlar tarafından tercih edilmesinin en önemli nedenidir. Tabii kullanımı kolay olunca arama motorlarında da başarı o kadar kolay olmuyor maalesef. Bu yüzden web site kurulumu yaptıktan sonra ilk işimiz SEO çalışmaları yürütmek oluyor. Genellikle ilk önce site sahibinin yaptığı amatör çalışmalar bir netice vermeyince Facebook grupları başta olmak üzere internette bu işi yapan insanlar arıyor ve onlar ile iletişime geçiyoruz. Sonuç mu? koca bir hüsran!. Çünkü gerçekten SEO uzmanı bir insan Facebook gruplarında her önüne geçene kendi sitesinin reklamını aç bir balık gibi yapar mı?.

Hele hele profesyonel bir SEO uzmanı yada SEO danışmanı “ya bunda bir şey yok 100₺ siteni ilk sayfaya getiririm yemin ile” der mi?

WordPress kullanımı kolay olduğundan hemen yeni eklenti ekle bölümüne girip herhangi bir SEO eklentisi kurmak ile iş bitiyorsa, WordPress ile blog yayınlayan herkes birer WordPress uzmanı o halde.

 

WordPress SEO Uzmanı Nasıl Belirlenir?

WordPress siteniz için bir SEO uzmanı ararken, ilk önce o kişinin Web sitenizi inceleyin. Eğer yazdığı içerikler kaliteli değil, okumakta zorlanıyor ve yeterli bilgi içermiyorsa hemen oradan uzaklaşın. Çünkü kendi sitesine özen göstermeyen birisi, sizin sitenize gösterir mi?. Aşağıda size bir seo uzmanına soracağınız soruların listesini ve açıklamalarını yazdım. Eğer buraya kadar okudu iseniz aşağıdaki maddelere göz gezdirmeniz hem nakit hem de vaktiniz için değerli olabilir.

Ama ya Mustafa kardeş, amma uzattın ver numaranı senle görüşelim diyebilirsiniz.

İşte WordPress SEO uzmanı nasıl bulabileceğinizi belirleyen 6 madde.

Ne zamandır SEO çalışmaları yürüyorsun? (eğer minimum 2 yıl değilse hiç bulaşmayın).
WordPress konusuna ne kadar hakimsin? (Gözü kapalı tüm ayarlarını, hatalarını çözemiyorsa hiç bulaşmayın).
Hangi sitelere SEO çalışmaları yaptın ya da neler başardın? (Size en az 3 bilindik marka vermezse o topa girmeyin).
Web sitemin gözle görünür hataları nedir? (URL yapısı yanlış, Şurada şu kod kullanılmış, yavaş vs. diyorsa hiçbir şey bilmiyordur).
İstediğim anahtar kelimelerinde ne kadar zamanda çıkarım. (En kötü anahtar kelimede bile ilk sayfaya oturmanız hele siteniz yeniyse en az 1 ay veya 1.5 ay sürmektedir.
Size verdiği fiyat komik bir rakamsa (200₺ – 500₺) kesinlikle sizi kazıklamak istiyordur. Hele bir de fatura kesmiyorsa %100 sizi 5 gün içinde WhatsApp’tan engelleyecektir.

Peki Mustafa Kardeş, tüm SEO uzmanı mı böyle? Diye sorabilirsiniz, tabii ki hayır. Şeffaf olan, Devletine vergi veren, müşterilerinin çıkarlarını düşünen birçok SEO uzmanı var. Onları kast etmiyorum ama maalesef bizim sektör böyle. PHP yazılım dili ile iki satır kod yazamayan insanlar ya WordPress uzmanı ya da SEO uzmanı. Bu sayfayı açmamın nedeni, hem insanlar mağdur olmasın hem de kaliteli bir hizmet satın alsın istedim.

Biraz da Kendimden Bahsedeyim.

Wordpress SEO Uzmani Mustafa ISIK

Eğer buraya kadar sizi okutabilmişsem demek ki, ben artık Uzman olmuşum. WordPress ile tanışmamın üzerinden tam 8 yıl geçti. Bu süre zarfında yüzden fazla WordPress tabanlı web site tasarımları ve bunlara SEO uygulaması yaptığıma emin olabilirsiniz. Hatta buradan kendi şirketimi bile kurdum ve şuan o şirkette hem yönetici hem de profesyonel SEO ve dijital pazarlama uzmanlığı sizin değiminiz ile SEO danışmanlığı yapmaktayım. Tüm referanslarımı Baytronik referans sayfasından inceleyebilirsiniz.

Türkiye’nin bilindik markaları ile sözleşmeli bir şekilde SEO hizmeti sağlıyor aynı zamanda sizin gibi değerli yeni müşterilerime WordPress çözümleri de sağlamaktayım. Tüm bu çözümleri vergimi vererek ve sizin haklarınızı koruyarak yapmaktayım. Peki ama tüm süreç nasıl işliyor?

İşte benim WordPress SEO uzmanlığı üzerine taktiğim.

Benim ile iletişime geçtiğiniz andan itibaren ilk önce web sitenizin tüm hatalarını tespit ediyorum. Bunun için tabii profesyonel araçlar kullanıyorum (Ahrefs, SEMrush vb.) bu araçlar ile sitenizde hem teknik, hem iç ve hem de dış SEO durumunuzu kontrol ediyorum.

SEO analiz raporunu size ücretsiz gönderiyorum. Kendime o kadar güveniyorum ki, size hatalarınızı bir rapor halinde sunuyorum. Dilerseniz kendinizde yapabilir ya da başkasına bu hataları giderme olasılığınız olsa bile.

Eğer “tamam üstat biz senin ile çalışacağız ama ücreti nedir?” dediğinizde sizden en az 5 en fazla 10 tane olmak üzere anahtar kelime istiyor ya da sitenize göre ben anahtar kelimelerinizi buluyor ve bunların rekabet durumuna aynı zamanda sitenizin SEO değerlerine göre bir fiyat belirliyorum.

Fiyatta anlaştıktan sonra aramızda bir protokol olacak sözleşme yapıyor ve ödemenin %40 peşin %60’sini ise ilk ay sonunda alarak, aylık üzerinden iş başlangıcı yapıyorum.

Tüm yaptığım işleri sizin belirleyeceğiniz bir Google Drive hesabında madde madde yazıyorum.

Ayrıca her ayın sonunda sitenizin genel performansını gösteren bir rapor hazırlıyorum. Tüm bu işlemler en fazla 4 ay sürüyor ve siteniz belirttiğiniz anahtar kelimelerinde ilk sayfalarda gözükmeye başlıyor. “Ama Mustafa’cığım filan WordPress uzmanı bize ilk sırada gözükecek demişti, sen ilk sayfa diyorsun?” diyebilirsiniz, buna bir atasözü ile cevap vermek istiyorum “hızlı giden atın, boku seyrek düşermiş” yani Konunun ehli olduğunu sanan çoğu insan, elindeki işi hızlı bir biçimde yapmak ister. Hızlı işin olması, onların daha büyük getiri ile karşılaşacağı anlamına gelmez.

WordPress Uzmanına SEO Yaptırın!

Kendimi de size anlattığıma ve iş prensibi mi de anlattığıma göre, neden bana bir şans verip, web sitenizi incelememe izin vermiyorsunuz? Eğer sitenizin SEO analiz raporunu çıkartmamı isterseniz buradaki bağlantıyı tıklayıp, iletişim formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

Sitenizi A’dan Z’ye inceledikten sonra size en kısa sürede dönüş yapacak ve gerekenler hakkında konuşacağız. WordPress SEO uzmanı veya danışmanı ararken bir de bakmış, dost bile olmuşuz kim bilir.

Hazır mısınız?

WordPress sitenizi A’dan Z’ye SEO uyumlu hale getirip, organik aramalarda üst sıralara birlikte çıkartalım.

Sıkça Sorulan Sorular

WordPress uzmanı, WordPress konusunda bilgi ve birikimini işine entegre edebilmiş insandır. Yani WordPress uzmanı, uzun yıllardır bu sistemi kullanmış ve kullanmaya devam edendir.

WordPress ve arama motoru optimizasyon (SEO) konusunda kendini geliştirmiş, deneyim ve birikimin rahatlıkla kullanan ve bu iki farklı sektörü birleştirebilen insana denir.

Öncelikle her işte olduğu gibi kendini beğenmiş, ukala ve bir o kadar da hayali vaatlerde bulunan insanlardan uzak durulmalı, aynı zamanda kurumsal anlamda SEO hizmeti veremeyen insanlardan hizmet satın alınmamalı.

Tabii ki, kendinizde SEO çalışması yapabilirsiniz. İnternet üzerinde özellikle Udemy üzerinde bir çok SEO eğitimi ile ilgili ücretsiz videolar bulunmakta. Ama önerim şirketinizin web site adresini veya itibarını riske atmamanız.

Ücretlerim sabit bir paket değildir ve bu yüzden bir fiyat yazmak doğru olamayacaktır. Web sitenizin durumu, güncel sıralaması, içerik kalitesi, hataları, anahtar kelimelerin rekabet durumu gibi bir çok kriter WordPress SEO hizmetinin fiyatı belirleyen en önemli faktörlerdir. Ama ortalama bir ücret fikri için mağaza sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

Eğer İnternet üzerinde bulunan pastadan bir dilim almak istemiyorsanız bu hizmeti satın almanıza gerek yok. Ama derseniz ki “Ben rakiplerimden çok müşteri kazanmak istiyorum yada kampanyalarımı insanlara duyurmak istiyorum” o halde SEO’ya önem vereceksiniz.

WordPress SEO danışmanı (WordPress SEO uzmanı) arıyorsanız size güzel bir haberim var. Hemen şimdi benim ile 0551 598 5198 numaramdan ulaşırsanız %20 indirim ile web sitenize özellikle WordPress sitenize, kurumsal SEO danışmanlığını satın alabilirsiniz. Bırakın web siteniz gerçek bir uzman tarafından yönetilsin